Dlaczego po poronieniu testy ciążowe wychodzą pozytywne?

Witam!
Jestem już 3 tygodnie po poronieniu samoistnym, które odbyło się w 11 tygodniu ciąży. Krwawiłam bardzo mocno przez 3 dni, później krwawienie było znacznie, znacznie mniejsze. Gdy zrobiłam test ciążowy po 2 tygodniach jak zalecił mi lekarz wyszedł pozytywnie, więc powtórzyłam test po 3 tygodniu i nadal jest pozytywny.

Zastanawia mnie bardzo co jest przyczyną? Współżyłam z mężem tydzień po poronieniu, czyżbym znów mogła być w ciąży? Bardzo proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Stan taki wymaga na pewno kontroli u ginekologa - badania i usg przezpochwowego, ponieważ może być tak, że nie cała kosmówka (część tworząca łożysko), została wydalona podczas poronienia i to ona uwalnia beta-hCG. jeżeli okazało by się to prawdą potrzebny by był niestety zabieg łyżeczkowania jamy macicy. Ale tego bez badania nie można potwierdzić. Jest wysoce nieprawdopodobne by już tydzień po poronieniu zajść w ciążę. Dlatego podsumowując - proponuję wizytę u lekarza ginekologa.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o poronieniu.

Serdecznie pozdrawiam!