Dlaczego po przebudzeniu nie mogę zgiąć nadgarstka?

Witam serdecznie.Mój problem polega na tym ze po obudzeniu się ze snu nie mogę prawidłowo zgiąć lewego nadgastka,czuje bol przy dotykaniu go.Bol pojawia sie także przy prostowaniu palców..czym może być to spowodowane..udac sie na prześwietlenie

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie doszło do urazu lub ewidentnego przygniecenia dłoni podczas snu, a objawy się utrzymują, może pan udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania (m.in. w celu oceny czy nie występują u pana cechy zapalenia stawu). Zdjęcie porównawcze nadgarstków można rozważyć po badaniu.