Dlaczego po stosunku wraz z wyjęciem członka jego nasienie wypływa ze mnie?

19 lutego miałam miesiączkę, która trwała 7 dni. 29 lutego i 3 marca kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia.
Czy mogłam zajść w ciąże? Czy były to już dni płodne, czy jeszcze nie?
Mam bardzo nieregularne cykle. Mam jeszcze jedno pytanie, czemu zawsze po stosunku wraz z wyjęciem członka jego nasienie wypływa ze mnie, czy jest wtedy możliwość zajścia w ciążę?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Trudno określić dni płodne bazując jedynie na datach w przypadku osób mających nieregularne miesiączki. Owulacja następuje zwykle na 14 dni przed miesiączką, a dni płodne to kilka dni poprzedzających owulację. Nieregularne cykle oznaczają, że owulacja występuje u Pani w różnym odstępie czasu od pierwszego dnia poprzedzającej miesiączki. Aby móc dokładnie określać swoje dni płodne musi Pani nauczyć się czytać ich objawy takie jak charakterystyczny śluz, ewentualnie szyjka macicy o miękkiej konsystencji, ale też subiektywne jak większa ochota na seks, czy większa atrakcyjność w oczach partnera. Polecam moją odpowiedź na inne pytanie:

/pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne

Wypływająca sperma może ograniczyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, ponieważ mniejsza liczba plemników przedostaje się do Pani dróg rodnych. Aby temu zapobiec można podłożyć poduszkę pod pupę czy unieść nogi do góry po stosunku razem z pupą i potrzymać kilkanaście minut.

Pozdrawiam serdecznie!