Dlaczego pojawia się krew na papierze?

Od kilku miesięcy mam pewien problem po krótkim czasie kiedy zaczynam chodzić na siłownię i wykonywać trening siłowy zaczynam mieć świeża jasnoczerwona krew na papierze oraz czasami występuje na stolcu(również świeża), kiedy się wypróżniam czuje jakby coś po prostu blokowało ten stolec w środku i muszę się zaprzeć a po odpowiednio mocnym zaparciu czuje jakby w pewien sposób coś pękło i wtedy jest krew, czasami również występuje swego rodzaju śluz. Ostatnio postanowiłem zrobić miesiąc przerwy od siłowni i cały miesiąc był bez żadnych problemów oraz krwi tydzień temu wróciłem i dzisiaj patrzeć krew. O co może chodzić?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry.

Krwawienia z odbytu mogą mieć różne przyczyny, a jedną z nich objaw chorób jelit, jak również być wynikiem schorzeń specyficznych dla okolicy odbytu, takich jak hemoroidy, szczelina odbytu, zapalenie odbytu, rak odbytu.

Wskazana wizyta u specjalisty proktologa lub gastrologa którzy w trakcie wizyty stacjonarnej ocenią objawy w trakcie badania fizykalnego i endoskopia odbytu.

Przed wizytą warto wykonać diagnostykę z krwi np morfologia z rozmazem, CRP.

Proszę nie lekceważyć opisanych przez Pana objawów lecz z konsultować objawy na stacjonarnej wizycie.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk