Dlaczego pojawia się silny ból jakby przy zapaleniu pęcherza?

Witam. Mam 46 lat. 22 lutego miałam operację usunięcia macicy. Dobę po operacji położna w szpitalu wyszarpneła ze mnie cewnik. Po tym zajściu podczas oddawania moczu bardzo mnie bolało więc dostałam furagine. Brałam ha przez jakieś 2 tyg. Po zakończeniu kuracji wcale nie było lepiej. Dzisiaj mamy 22 kwiecień, a ja nadal mam strach pójść do ustepuvaby oddać mocz. Pod koniec siusiania pojawia się silny ból jakby przy zapaleniu pęcherza, że momentami wstrzymuje oddawanie moczu. Niewiem co mam robić. Jestem przerażona.

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu diagnostyki (m.in. badanie ogólne moczu, opcjonalnie badanie bakteriologiczne moczu, morfologia krwi, OB) i leczenia zakażenia układu moczowego. W trakcie leczenia dobrze jest przyjmować odpowiednio dużą ilość płynów i regularnie oddawać mocz (jego zalegania w pęcherzu sprzyja zakażeniu). Jeśli nie zostanie postawione rozpoznanie ZUM to należałoby udać się na konsultację ginekologiczną.