Dlaczego pojawia się u mnie ból na dole pleców?

Witam, zauważyłam że od dwóch miesięcy pojawia się u mnie ból na dole pleców, zazwyczaj rano, kiedy zjem poprzedniego dnia więcej niż w normalne dni. Ostatnio również ten sam ból towarzyszył kiedy miałam okres.

Lek. Paweł Szadkowski

Opisane przez panią dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn, od zmian w kręgosłupie lędźwiowo-krzyżowym, stawach biodrowo-krzyżowych po choroby ginekologiczne i gastrologiczne. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który po badaniu odpowiednio ukierunkuje diagnostykę. Może pani również udać się do ginekologa, wykonać badanie USG brzucha, czy badanie ogólne moczu i OB/CRP.