Dlaczego pojawiły się u mnie te zawroty głowy podczas leżenia?

Dzień dobry, jestem 20-letnią kobietą. Dziś rano po przebudzeniu podczas przewracania się na drugi bok strasznie zakręciło mi się w głowie. Potem powtórzyło się to jeszcze 2 razy zawsze podczas przekręcania się na łóżku. Nigdy tak nie miałam i bardzo się wystraszyłam. Dodam tylko że mam obecnie miesiączkę i choruję na nerwicę lękową oraz przyjmuję mastodynon. Czy może to być z tym związane i czy jest czym się martwić? Zawroty wystąpiły tylko rano podczas leżenia, potem już nie.
KOBIETA, 21 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry

Powodów opisany objawów może być wiele np od schorzeń układu ruchowego, CUN.

Zalecał bym stacjonarną konsultację u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego w celu przeprowadzenia badania fizykalnego które pozwoli na ocenę i zlecenie odpowiedniej diagnostyki obrazowej, laboratoryjnej ewentualnie konsultacje ortopedy, neurologa.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk