Dlaczego poleciała mi krew po stosunku?

Witam bardzo serdecznie. Jestem w ciąży - koniec 1. lub początek 2. miesiąca .2 dni temu współżyłam z mężem i podczas mycia, wraz z wypływającą spermą, wypłynęła krew, nie dużo, ale była. Czekałam na okres więc pomyślałam że to to. Dzień po tym zrobiłam test i okazało się, że jestem w ciąży. Teraz mnie męczy pytanie: co to mogło być i czy może to zagrażać płodowi? Bardzo proszę o jakąś poradę.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Skpe krwawienia i plamienia we wczesnej ciąży nie muszą oznaczać zagrożenia poronieniem. W terminach, w których wypadałyby miesiączki, są nawet zupełnie naturalne. Krwawienie po stosunku może również być wywołane nadżerką szyjki macicy.

Jeśli jednak pojawiłoby się bardziej intensywne krwawienie, szczególnie z towarzyszącymi skurczowymi bólami w podbrzuszu, lub też skąpe krwawienie przedłużałoby się powyżej kilku dni, to proszę niezwłocznie udać się do swojego lekarza ginekologa lub na ginekologiczną izbę przyjęć. Pozdrawiam serdecznie!