Dlaczego ponownie pojawiła się u mnie szczelina odbytu?

Dzień dobry. Mój problem polega na tym, że pojawiła się u mnie ponownie szczelina odbytu. Dodatkowo jestem w ciąży. Przed ciążą szczelina pojawiała się sporadycznie. Czy istnieją jakieś leki apteczne które w tym stanie mogę używać? Przed ciążą pomagał proktosedon. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Szanowna Pani, dobrze by było, aby zbadał Panią lekarz i przepisał leki, które można stosować w ciąży. Proktosedon nie jest zalecany w ciąży