Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego potrafię spać przez wiele godzin?

Śpię po 12 do 16h dziennie, jeśli mogę. W dni pracujące śpię po 6/7 i się wysypiam. Ale jeśli nic mnie nie goni, mogę spać w nieskończoność. Budzę się co jakiś czas ale za każdym razem jestem nadal senny i wystarczy zamknąć oczy. Jedynie moja decyzja o wstaniu z łóżka może przerwać ciąg. Jak już wstanę nie jestem senny w ogóle i funkcjonuję normalnie. Wręcz mam później problem z zasypianiem...
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Dzień Dobry Panu,

Co myślę o Pana sytuacji?

Myślę, że trochę "przesypia" Pan życie, co ogranicza Pana codzienną aktywność życiową.
Po opisie Pana, wnioskuję, ze mogą to być objawy hipersomnii, jednak żeby to rozpoznać, objawy powinny występować codziennie, przez okres jednego miesiąca.

Sugeruję skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, jak i z Poradnią leczenia zaburzeń snu, celem podjęcia szczegółowej diagnostyki.

Życzę Panu tylko pomyślności,
Irena Mielnik-Madej

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Witam, proszę zwrócić się o pomoc do lekarza pierwszego kontaktu. Nadmierna senność, hipersomnie, może mieć wiele przyczyn: choroby somatyczne - ciśnienie, cukrzyca, choroby nerek, wątroby, przewlekłe stany zapalne, niedokrwistość-anemia, bezdech senny, neurologiczne. Przesyłam link do artykułu: http://psychiatria.mp.pl/bezsennosc/71407,hipersomnie-nadmierna-sennosc
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

0

Witam serdecznie,

Pana trudności związane ze snem mogą być silnym utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu. Ponadto problem, o którym, Pan napisał może świadczyć o wielu chorobach somatycznych, dlatego zalecałabym w pierwszej kolejności udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który przeprowadzi wywiad i da Panu niezbędne skierowania na poszczególne badania.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy