Dlaczego poziom płytek krwi nie wzrasta?

Witam, mój tato przebywa w szpitalu już drugi tydzień został przyjęty z płytkami na poziomie 17tys przez dwa tygodnie podawali mu steryd ncorton niestety płytki się nie poprawiły A spadły do 7 tyś. Dzisiaj zostały mu przetoczone i wzrosły do 13 tyś. Że szpikiem i śledziona jest wszystko w normie ale bardzo się martwię bo nic się nie polepsza

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wskazana jest wykonanie dokładniejszych badań i dalsza diagnostyka.