Dlaczego próby wątrobowe są podwyższone?

Witam. W trakcie badań okresowych wyszły mi nieprawidłowe wyniki krwi. Glukoza 110, alt 52 (zakres 5-35), ggtp 59 (5-36). Alkohol piję bardzo rzadko, staram się zdrowo odżywiać ale jem sporo słodyczy. Nie palę.Nie zażywam żadnych leków ( w okresie letnim jovesto lub contrahist na alergię). byłam szczepiona na WZC B. Nie korzystam z zabiegów medycyny estetycznej i nie mam tatuaży. Proszę o informację co może być przyczyną, czy może to być coś poważnego?Badanie moczu i morfologia wyszła ok.
KOBIETA, 43 LAT 2 miesiące temu

Badania krwi - AIAT

AIAT to inaczej aminotransferaza alaninowa. Jest to enzym wątrobowy, który bierze udział w przemianach białek. Czego dotyczy badanie? Jakie są prawidłowe wyniki ? Dowiedz się, oglądając film.

Dzień dobry,przedstawione wyniki badań po winne zostać ocenione na wizycie stacjonarnej u lekarza rodzinnego lub gastrologa który wykona badanie przedmiotowe po którym oceni powód nieprawidłowości w badaniach laboratoryjnych.

Po dokładnym zebranym wywiadzie i badaniu przedmiotowym może się okazać, że wskazane będzie rozszerzenie diagnostyki laboratoryjnej oraz diagnostyki obrazowej.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty