Dlaczego przepisano mi lek Kreon jeśli TK nie wykazało żadnych patologii w trzustce?

Witam czemu dostałem lek trawienny kreon skoro tk nie wykazało żadnych patologii w trzustce ani w innych organach dodam że z bólami nadbrzusza się zgłosiłem do lekarza miesiąc temu wyszyla mi wysoka amylaza we krwi było to 300 przy normie do 120 później dostałem skierowanie do szpitala tam mi powtórzyli badania do tego zrobili mi usg tam wyszła mi trzustka niejednorodna echogeniczna i twierdzili że wszystko dobrze amylaza 46 reszta też wszystko ok poczym po kilku dniach zaś poszedłem sobię powtórzyć wyniki i zaś miałem podniesioną amylazę tym razem było to 180 lekarz mniej jeszcze skierował na w moczu amylazę i było to668 zaś dostałem skierowanie do szpitala tam USG trzustka wyraźnie niejednorodna o nierównych zarysach krew zaś w porządku ale dla pewności zrobili mi jeszcze TK z kontrastem i wszystko okej wyszło to co jest grane lekarze mi wszystkiego nie mówią czemu ten kreon dostałem skoro używa się go w pzt ozt dodam jeszcze że nie jem mięsa od nowego roku czy to by było przyczyną tych bólów lekarze twierdzą że nie proszę o odpowiedź i z góry dziękuję

Szanowny Panie, pomimo prawidłowego badania TK, może być zaburzona funkcja trzustki, stad Kreon aby wspomóc funkcję trawienną. Serdecznie pozdrawiam