Dlaczego przestałam chudnąć, skoro moja masa ciała jest wciąż za duża?

Witam! Mam 16 lat, 166 cm wzrostu, ważę 69 kg, a czasam 70 kg (moja waga się waha).  6 miesięcy temu ważyłam 84 kg, postanowiłam schudnąć, zaczęłam mniej jeść oraz ćwiczyć, ale od około 3 miesięcy nie mogę schudnąć, chociaż jem mało i piję tylko wodę (nawet nie pamiętam jak smakuje czekolada czy masło). Bardzo wisiała mi skóra na ramionach i nogach, ale już wszystko jest w normie, najgorzej jednak jest z brzuchem - jest dużo mniejszy, ale nie jeste jeszcze idealny. Proszę pomóżcie mi schudnąć jeszcze trochę i do tego "zrzucić" brzuch.
16 LAT ponad rok temu

Witam,

odchudzanie jest zjawiskiem zachodzącym stopniowo i w sposób "schodkowy". Po okresie spadku masy ciała zawsze jest przestój, w czasie którego organizm osiąga równowagę, dostosowuje się do zmniejszonej kaloryczności diety. Zwykle wystarczy przeczekać ten czas, cały czas kontynuując stosowanie diety. Może się Pani ewentualnie wspomóc zwiększoną odrobinę aktywnością fizyczną, co jednocześnie pomoże z kłopotami z brzuchem (proszę się wspomóc serwisem www.abccwiczenia.pl).

Problem może być wtedy, gdy zmniejszyła Pani kaloryczność diety poniżej swoich potrzeb, czyli to "mniejsze jedzenie" jest przesadne. Proszę sprawdzić, czy nie jada Pani za mało: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka, http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam,
Ula Bieniek