Dlaczego przy cukrzycy boli mnie głowa?

Witam serdecznie! Mam 24 lata, od 11 lat choruję na cukrzycę pierwszego stopnia, od około 2 ms. mam codzienne bóle głowy, pracuję od godziny 8 rano do 16.30 i każdego dnia śpię po pracy około 2 godziny. Wcześniej nie miałam takich problemów, pracę mam stałą od 2 lat, wiec myślę, że to nie jest przemęczenie fizyczne. Śpię po 8 do 10 godzin, wiec myślę, że to normalny czas snu. Ból osadzony jest w płacie czołowym, czasem jest tak silny, że obraz zamazuje mi się. Poziomy mam wyregulowane, przy większym stresie dochodzą do 200, ale bardzo ładnie się potem normują.

Muszę dodać, że od czterech lat mieszkam za granicą, w Irlandii, często tu pada i jest pochmurno, ale jak już wstępnie napisałam, nie miałam wcześniej takich dolegliwości. Z góry dziękuję za każdą informację i pomoc. Pozdrawiam serdecznie, Jolanta D.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Dieta dla cukrzyka

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To obecnie choroba cywilizacyjna. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy. Zapoznaj się z dietą dla diabetyka.

Szanowna Pani,

dolegliwości nie są typowe dla powikłań związanych z cukrzycą. Jeżeli Panią niepokoją, nie są to występujące od czasu do czasu "zwykłe" bóle głowy, wymaga Pani na pewno konsultacji neurologicznej. Ich przyczyną może być przemęczenie, zmiany ciśnienia tętniczego, ale również inne, bardziej "poważne" choroby.

Pozdrawiam.

Diabetolog, autor wielu prac naukowych poświęconych diabetologii i nadciśnieniu tętniczemu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty