Dlaczego rana po operacji jajnika się nie zagoiła?

Jestem 2.5 miesiąca po operacji jajników. Podczas operacji doszło do komplikacji i lekarz musiał rozcinać mi brzuch (na początku była robiona laparoskopia). Po operacji zbierał mi się płyn w brzuchu (zółtawy, bezwonny, kleisty) który wyciekał sobie przez mała dziurkę pozostawioną w ranie. Ranę miałam płukać strzykawką wstrzykując sobie octenisept. Miałam robione badania na obecność bakterii i wyszło że nie ma tam żadnych bakterii. Problem polega na tym że do tej pory rana się nie zagoiła, cały czas wycieka z niej ten płyn ale już w mniejszych ilościach, brzuch nie boli przy naciskaniu. Co może być przyczyną?

Dzień dobry. Bardzo prawdopodobne, że "dziurka", którą Pani opisuje jest przetoką skorną która powstała po zabiegu. Należy to skonsultować z chirurgiem, najlepiej z tym który wykonywał zabieg.