Dlaczego rośnie mi brzuch?

Mam 29 lat. Od jakiegoś czasu rośnie mi brzuch. Wyglądam jakbym była w szóstym miesiącu ciąży. Na początku brzuch był tylko widoczny wieczorem a rano nie był taki ogromny, ale teraz jest cały czas duży, nawet jak nie jem kolacji to jest ogromny!

29 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Rozumiem, że ciąża została wykluczona w 100%? Natomiast jeżeli chodzi o inne stany mogące powodować opisane objawy, to trudno wskazać jedną konkretną przyczynę, zwłaszcza jeżeli się nie może zbadać pacjenta. Dlatego w pierwszej kolejności proponuję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu w celu zobiektywizowałania objawów oraz przeprowadzenie badania przedmiotowego. Następnie w zależności od wyniku konsultacji, lekarz zaplanuje dalsze postępowanie, np. badanie USG jamy brzusznej, czy też konsultację ginekologiczną.

serdecznie pozdrawiam!