Dlaczego rośnie mi poziom glukozy po cukrach złożonych przy cukrzycy ciążowej?

Witam, mam cukrzyce ciążową i po zjedzeniu 50g czekolady po godzinie cukier wynosił 138, natomiast po zjedzeniu bułki grahamki z ok 100g serka wiejskiego lekkiego miałam 150 lub 2 kromek chleba zytnieho z szynka z kurczakiem ok 3 plssterkow, sałaty i ogórka również wynik powyżej 150. Dlaczego po cukrach prostych mi cukier nie rośnie a poncukrach złożonych już rośnie?

Cukry proste mogą powodować paradoksalnie większy wyrzut insuliny i z początku zmniejszenie stężenia glukozy we krwi. Nie jest to powód, by przyjmować cukry proste w dużych ilościach. W razie wątpliwości dla upewnienia się o prawidłowo prowadzonym leczeniu proponuję kontrolę u lekarza prowadzącego. Pozdrawiam.