Dlaczego się wszystkim tak bardzo przejmuję?

Witam! Na początku powiem, że jestem chłopakiem i mam 13 lat. Od razu mówię, że mam bardzo słabą psychikę - jeśli coś się dzieje z mojej winy lub stała się jakaś błahostka, to od razu płaczę. Szybko się czymś zamartwiam i to mnie dręczy - nie mogę spokojnie żyć, bo zawsze coś mnie dręczy. Czy ktoś wie jak temu zaradzić?

13 LAT ponad rok temu

Witam!

Spróbuj o swoim problemie porozmawiać z rodzicami. Prawdopodobnie Twoja wrażliwość i zamartwianie się mogą być spowodowane okresem rozwojowym, a mianowicie wiekiem dojrzewania.

Chciałabym abyś pamiętał, że okres ten związany jest z "burzą hormonów", przypisywaniem wszystkiego, co ktoś powie do własnej osoby, a także dużą chwiejnością emocjonalną. Nie oznacza to, że należy bagatelizować objawy, które opisujesz, nie mniej jednak prawdopodobnie są one charakterystyczne dla danego wieku rozwojowego.

Pozdrawiam