Dlaczego skóra jest zaczerwieniona?

Witam mam 32 lata 178 cm wzrostu i 106kg wagi. Od pewnego czasu zaobserwowalem ze skora na ciele jest zaczerwieniona szczegolnie na twarzy i czole. Pod uciskiem palca blednie ale po chwili wraca do stanu czerwonego. Robilem prywatniw badabie krwi wyszlo ze jest lekko zageszczona. I od jakiegos czasu mam skoki cisnienia lecz lekarz przepisal mi lek na jego obnizenie przyjmuje tezeo hct i doraznie przy wysokim skoku cisnienia captopril. I mimo ze cisnienie mam w normie ok 130 na 85 to skora na glowie i np nogach dalej jest czerwona jak opisywalem wczesniej. Jakie moga byc tego przyczyny. Pije dziennie miminum 3 litry wody niegazowanej. Prosze o porade. Bo zaczyna mnie to martwic.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym pogłębić diagnostykę internistyczną u swojego lekarza rodzinnego.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.