Dlaczego słabo się czuję po przyjęciu Euthyroxu?

Dzień dobry. Zaczęłam brać pierwszy raz w życiu euthyrox 50 czy jest możliwe bym po tym leku miała zawroty głowy i czuła się dosłownie jak pijana ?

Dzień dobry,

jeśli jet to pierwszy raz w życiu zażywany lek to lekarz go zlecający powinien poinformować o objawach niepożądanych w trakcie terapii.

Objawy niepożądane są częstsze na początku terapii ale jeśli źle go Pani znosi wskazana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie lub z lekarzem rodzinnym który zna całą historię choroby zbierze dokładny wywiad i zdecyduje o dalszej terapii.

Należy przerwać terapię i skontaktować się z lekarzem, jeśli Pani zaobserwuje objawy świadczące o nadwrażliwości na lek tj. obrzęk gardła i języka, pokrzywka, swędzenie skóry czy trudności z oddychaniem (duszność).

Zachęcam do zapoznania się z ulotką producenta leku.

Pozdrawiam