Dlaczego szyjka macicy podniosła się w 19-tygodniu ciąży?

Witam. Jestem po 3 lyżeczkowaniach macicy. Aktualnie jestem w 19 tygodniu ciąży ale kolo 17 zauważyłam ze moja szyjka macicy 'powędrowała' ku górze ciała i jest nie wyczuwalna palcem. Codziennie aplikuje sobie luteine wiec to dlatego. Nie badam sie ani nic tylko czuje różnice. Czym to jest spowodowane? Macica uniosla sie do gory? Czy szyjka sie skraca? Prosze o pomoc. Mam 24 lata. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę się udać na wizytę do ginekologa w celu oceny szyjki macicy.