Dlaczego ta bezsenność wraca?

Lecze sie na depresje 5lat roznie bywalo dobrze przez 2 lata sen dobry w styczniu depresja powrocila tego roku sen pogorszyl sie biore zopiklon w malych dawkach przez ok 4miesiace biore przez 7_8 dni puz 8 spie bez tabletki. Dlaczego ta bezsenosc wraca skoro moge spac ponad tydzien bez tabletki nasenej vardzo mnie martwi mnie to prosze o pomoc

Szanowny Panie, być może na powracającą bezsenność wpływ mają czynniki nie związane jedynie pośrednio z depresją (np. mechanizm zamartwiania się, lęk uogólniony, itp.), a nie czynniki fizjologiczne, które są wyciszane lekami. Być może jest to efekt braku dbałości o higienę snu. Trudno powiedzieć. Zachęcam do wizyty u specjalisty - psychologa, psychoterapeuty, w celu dokładniejszego nakreślenia i opracowania problemu. Być może terapia, obok leczenia farmakologicznego poprawi Pana jakość funkcjonowania.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Jeżeli bierze Pan leki i odczuwa Pan, że nie działają, należy zwrócić się do lekarza, który je przepisał i o tym porozmawiać. Na pewno wspólnie ustalicie co dalej robić (czy będzie to zmiana leków, czy też inny sposób leczenia/pomocy).

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam Pana
Bezsenność ma najczęściej podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
nerwice, lęki, depresja
Depresja i bezsenność często występują razem.
W leczeniu depresji, bezsenności i towarzyszących im zaburzeń
bezpieczną i skuteczną metodą jest psychoterapia.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Zachęcam Pana do włączenia psychoterapii zarówno
w proces leczenia depresji jak i bezsenności.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl