Dlaczego tak często choruję?

Dlaczego tak często choruję? Dzień Dobry, problem moj leży po stronie częstego,przeziębienia,grypa Stosuje odpowiednia suplementację,uprawiam sport zdrowo się odżywiam,dodam że mam dwoje dzieci w wieku przedszkolnym którzy co chwila przynoszą do domu jakieś chorubska. Żonę nic nie atakuje a ja bez przerwy jestem chory pomimo że stosuje również różne preparaty odpornościowe Witamina C,D3 oraz bogata dieta warzywa,owoce,kaszę,ryby proszę o odpowiedź jak mam wzmocnić swoją odporność

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w obecnym okresie nietrudno o złapanie wirusa, jeśli jednak zauważył Pan u siebie spore spadki odporności, to zalecamy wykonanie badań immunologicznych.

Powinien Pan sprawdzić ewentualne niedobory witamin z grupy C i D. Warto także monitorować poziom neutrofili, ich niski poziom może świadczyć o chorobach hematologicznych, a także o słabej odporności. Należy także zmierzyć ilość limfocytów, których niski stan może powodować narażenie na częstsze łapanie chorób.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w artykule, do którego link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/spadek-odpornosci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Witam,

aby odpowiedzieć na pytanie wskazane było by wykonać podstawową diagnostykę laboratoryjną morfologia z rozmazem, TSH, glukoza, wit B12, witamina D3.

Proszę pamiętać aby stosując odpowiednią suplementację np Witaminę D 3 przed użyciem wskazane jest wykonanie badania celem stężenia jej w organizmie.

Z wynikami udać się do lekarza rodzinnego który je oceni ze stanem klinicznym.

Może Pan również się z kontaktować ze mną zadając pytanie oraz wykaz parametry wyników.

Pozdrawiam