Dlaczego tak długo krwawię po poronieniu?

Witam, chcę opisać swoją historię jeszcze raz. Więc 4 maja dostałam miesiączkę była ona tydzień wcześniej niż się spodziewałam, skończyła się 12 maja. Po 3 dniach dostałam bóle i skurcze brzucha, poleciało mi trochę brązowej krwi. Na następny dzień zaczęłam krwawić obficie, poszłam do lekarza i powiedział mi, że byłam w ciąży 3-4 tygodnie i to jest poronienie.

Od tamtej pory nie mam żadnej przerwy. Ciągle krwawię od 4 maja aż do dzisiaj, 5 czerwca, tylko że to krwawienie wygląda teraz jak miesiączka, bo wcześniej miałam wodniste, obfite krwawienie - czy to możliwe jest, że bez żadnej przerwy w krwawieniu dostałam teraz też miesiączkę?

Mój lekarz powiedział, że niekonieczne są badania. Ostatnio miałam tylko robione beta hcg i spadło ono do 9, więc już nie jestem w ciąży, ale dlaczego ja tak długo krwawię? To już są 2 miesiące jak ja krwawię i bez żadnej przerwy. Proszę o odpowiedź. Marta

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Powinna się Pani zgłosić do lekarz ginekologa z krwawieniem, po takim czasie od poronienia tak młodej ciąży macica powinna już być oczyszczona. Możliwe, że konieczne będzie łyżeczkowanie pozostałości po poronieniu. Dodatkowo, przed wizytą może Pani jeszcze raz zrobić badanie bHCG, żeby sprawdzić, czy nie doszło w macicy do zmian o charakterze nowotworowym.

Pozdrawiam serdecznie!