Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego tak mocno wypadają mi stopy?

Witam. Choruję na niedoczynność tarczycy, ale regularnie biorę leki. Zażywam również tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe od jakichś 3 lat (bolesne miesiączki). Jednak moje włosy od kilku miesięcy wypadają dosłownie ogromnymi garściami, nie ma żadnych placków na głowie ale widocznie mniej wlosow o połowę. Mtślałam że jak będę brala leki na tarczycę to się unormuje ale niestety jest gorzej. Czy to przez niedoczynność czy szukać innej przyczyny? Do jakiego lekarza się udać? Pozdrawiam.
KOBIETA, 19 LAT 8 miesięcy temu

Czy tabletki antykoncepcyjne zwiekszają ryzyko zakrzepicy?

Dzięki przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych możliwe jest zapobieganie ciąży. Ale czy możliwe jest także nabycie jakichkolwiek chorób? Prof. Tomasz Pasierski opowiada o związanym z przyjmowaniem antykoncepcji hormonalnej, ryzyku wystąpienia zakrzepicy.

Witam, trzeba upewnić się czy hormony tarczycy są dobrze wyrównane. Terapia hormonalna wymaga monitorowania i czasami korekty dawkowania. Na wypadanie włosów ma też wpływ inne zmiany hormonalne (np. hormony androgenowe), zmiana środka antykoncepcyjnego oraz wiele innych czynników takich jak: odżywianie (diety, niedobory), nagłe silne przeżycie, przewlekły stres itp. Terapia hormonami tarczycy, mimo wyrównania poziomu hormonów nie zawsze skutkuje odbudową owłosienia. Czasem wystarczy zasosować suplementy wielo-witaminowe, pierwiastki śladowe (cynk, selen,krzem). Skuteczne są też zabiegi z zakresu medycyny estetycznej takie jak: mezoterapia, osocze bogatopłytkowe. Jeśli jednak te działania nie przynoszą efektów należy poszukać innych przyczyn wypadania włosów także w oparciu o badania genetyczne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy