Dlaczego tak mocno wypadają mi stopy?

Witam. Choruję na niedoczynność tarczycy, ale regularnie biorę leki. Zażywam również tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe od jakichś 3 lat (bolesne miesiączki). Jednak moje włosy od kilku miesięcy wypadają dosłownie ogromnymi garściami, nie ma żadnych placków na głowie ale widocznie mniej wlosow o połowę. Mtślałam że jak będę brala leki na tarczycę to się unormuje ale niestety jest gorzej. Czy to przez niedoczynność czy szukać innej przyczyny? Do jakiego lekarza się udać? Pozdrawiam.

Witam, trzeba upewnić się czy hormony tarczycy są dobrze wyrównane. Terapia hormonalna wymaga monitorowania i czasami korekty dawkowania. Na wypadanie włosów ma też wpływ inne zmiany hormonalne (np. hormony androgenowe), zmiana środka antykoncepcyjnego oraz wiele innych czynników takich jak: odżywianie (diety, niedobory), nagłe silne przeżycie, przewlekły stres itp. Terapia hormonami tarczycy, mimo wyrównania poziomu hormonów nie zawsze skutkuje odbudową owłosienia. Czasem wystarczy zasosować suplementy wielo-witaminowe, pierwiastki śladowe (cynk, selen,krzem). Skuteczne są też zabiegi z zakresu medycyny estetycznej takie jak: mezoterapia, osocze bogatopłytkowe. Jeśli jednak te działania nie przynoszą efektów należy poszukać innych przyczyn wypadania włosów także w oparciu o badania genetyczne.