Dlaczego tak szybko się męczę?

Od rana czuję się zmęczona, nie rozumiem tego. Prawie z domu nie wychodzę, a jak już podejdę do bramy to muszę szybko oddychać. A co będzie, jak się zacznie wrzesień?! Mam dopiero 15 lat, a już tak szybko się mecze, W-F-u też chętnie bym uniknęła. A jak wyjdę na dwór to mi niedobrze, zaczyna mi się kręcić w głowie, a w dodatku głowa mnie boli. Nie rozumiem skąd to zmęczenie, ja nie robię niczego męczącego. Zazwyczaj to siedzę, leżę, a wciąż czuję się zmęczona... Śpię 11 h na dobę. Czy to przez to, że niedotleniam się? Bo krótko siedzę na podworku. Czy to coś może być przez bierne palenie? Mój ojciec pali, to zamykam drzwi i okna, bo leci ten smród ;/ a później, kiedy kończy, to otwieram.

ponad rok temu

Przyczyn złego samopoczucia, bólów i zawrotów głowy może być bardzo wiele. Myślę, że warto rozpocząć od wizyty u lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania laboratoryjne, takie jak: morfologia, OB, jonogram, glukoza, parametry wątrobowe i nerkowe oraz TSH, co pozwoli wykluczyć częste zaburzenia takie jak np. anemia, czy niedoczynność tarczycy.

Bóle i zawroty głowy mogą też wiązać się ze stresem, przemęczeniem czy przyjmowaniem zbyt małej ilości płynów (w czasie upałów powinno się  pić minimum 2,5-3 litry dziennie).

Bierne palenie na pewno też nie pozostaje tu bez wpływu.

Jednak w celu wykluczenia poważnych nieprawidłowości w mózgu i w uchu, konieczne jest dokładne zebranie wywiadu, zbadanie pacjenta oraz ewentualnie wykonanie dalszych specjalistycznych badań. Dlatego też w przypadku bólów i zawrotów głowy, warto rozważyć konsultację u neurologa i laryngologa