Dlaczego tak szybko tyję w wieku 20 lat?

Mam 20 lat,158cm.Denerwuje mnie moje szybkie tycie.Do niedawna(ok.2 msc temu)wazylam 45 kg.Moje ówczesne wymiary to:talia 65, biodra 87, brzuch na rowni z pępkiem 76, udo 47/48.Obecnie nie mam mozliwosci sprawdzenia, ile wazę,ale kazdego dnia się mierzę.Od czasu,kiedy sie nie ważę,moje wymiary wzrosly(talia 68/69, udo 53/54, brzuch 82/83, biodra 92/93)Widzę, ze przytylam i nie znosze swojej sylwetki.Codziennie chodzę minimum 4 razy po 20 min na uczelnię(oddalona od mojego domu o ok 1km)...

Witam,
Nie napisał czy coś w ostatnim czasie zmieniło się w Twoim odzywianiu? Czy masz jakieś problemy ze zdrowiem?Chorujesz na coś , przyjmujesz leki?
Proszę o te odpowiedzi, to chętnie udzielę dalszej porady bo tak naprawde w tej chwili nie mogę nic wywnioskawać.
Pozdrawiam,
Anna Zientalska

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Prosze wykonać badania hormonów tarczycy TSH i FT4 , czasami jest winna antykoncepcja hormonalna lub znaczący spadek aktywności fizycznej.

Witaj. W celu odpowiedzi na Twoje pytanie powinnaś zrobić sobie rachunek sumienia i zastanowić się, czy odżywiasz się zdrowo, regularnie, czy nie podjadasz, czy unikasz słodyczy, fast foodów oraz słodkich napojów? Czy odkąd zaczęłaś tyć coś się zmieniło Twoim trybie życia, sposobie odżywiania, czy może zaczęłaś brać jakieś leki? Jeżeli te wszystkie kwestie są w porządku i nie masz sobie nic do zarzucenia, to możesz rozważyć kwestię zbadania tarczycy, która jeśli pracuje nieprawidłowo może powodować szybkie tycie. Pozdrawiam