Dlaczego tak wygląda proces wybudzania po operacji?

Mialam 3.dni temu operacje woreczka zolciowego. Dlaczego podczas wybudzania anastezjolog czeka do konca zeby wyjac rure intybacyjna? Czlowiek sie dusi , nie moze ruszyc reka ani dac znaku ze sie obudzil. To jest straszna opinia ludzi , ktorzy byli usypiani ogolnie. Czemu jest z bole i strachem za pozno wyciagana rurka??

szanowna Pani, anestezjolog wyciąga rurkę intubacyjną, gdy ma pewność że pacjent może już samodzielnie oddychać, niestety to uczucie jest nieprzyjemne