Dlaczego temperatura ciała spada?

Dzień dobry. Mam problem z temperaturą ciała i ciśnieniem. Po lekkim wysiłku fizycznym temperatura spada nawet do 34,2 a cisnienie wtedy rośnie, nie jest aż takie duże bo najwyższe zanotowałem 157/91. Byłem u lekarza i zrbiłem badania: morfologia w normie, elektrolity w normie, żelazo 198, ferrytyna w normie, tibc w normie, próby wątrobowe podywższone 80, cholesterol 240, triglicerydy 364. Już miałem wcześniej problemy z lipidami. Poziom lipidów wacha mi sie miedzy 200 a 500. Dodatkowe objawy to zawroty głowy, mdłości, blada twarz, osłabienie. Od Pani doktor dostałem skierowowanie na usg jamy brzusznej oraz recepte na lipantyl. Kazała się przypomnieć za 2 msc. Natomiast spadki temperarury nasilają się. Np. Pójdę do osiedlowego sklepu wracam i ciśnienie zaraz ok 150/90 i temp 35,4. Po dłuższym spacerze jak wspominałem nawet zjechała mi do 34,2. Puls raczej w normie. Po wysilku ok 80 po po odpoczynku miedzy 60 a 70. Co mam dalej robić, czy mam czekać?

Witam, proszę spróbować mierzyć temperaturę w jamie ustnej, wynik będzie bardziej wiarygodny