Dlaczego teraz podczas nocy mogę tylko raz uprawiać stosunek?

Witam Panią! Mam pytanie, jeszcze 2 lata temu mogłem kochać się ze swoją kobietą całą noc, mieliśmy po 5 stosunków, nawet mogłem 6 razy, ale już spuścić się nie mogłem, ale ciągle stał, a teraz tylko mogę raz i więcej razy już nie chce być sztywny. Prawda jest, że podczas stosunku ciągle myślę ile razy dam rade, jak mogę to zmienić by było jak wcześniej. Mam 31 lat.

Lek. Marta Hat

Witam!
 Problemy z erekcją występują bardzo często. Można je podzielić na dwie grupy schorzeń: organiczne - związane z uchwytną patologią w obrębie narządów płciowych oraz czynnościowe - najczęściej na podłożu emocjonalnym.
 Fakt, że może Pan odbyć jeden pełny stosunek skłania ku naturze psychologicznej problemu.
 Bardzo istotnym czynnikiem biorącym udział w powstawaniu problemów ze wzwodem jest stres. Zbyt nerwowy tryb życia, codzienne problemy, brak czasu i pośpiech nie sprzyjają komfortowej atmosferze we współżyciu. Dodatkowo do przyczyn mogą dołączać się relacje z żoną.
Nie bez wpływu jest także fakt, że podczas stosunku myśli Pan o tym „czy się uda i ile razy”, „dawniej było lepiej”.
Warto spróbować się wyciszyć, odciąć od stresujących sytuacji, nie myśleć o tym co będzie, a skupić się na partnerce. Nie bez znaczenia jest też szczera rozmowa i zrozumienie między partnerami.
 Ważną kwestią jest także kondycja fizyczna. Sport poprawia samopoczucie i zwiększa wydolność fizyczną.
 Pozdrawiam serdecznie!