Dlaczego tyję po Paroxetine?

witam Biore paroxetine od 16mcy.Pracuje w szkole nie uprawiam sportu.jem salatki i tyje.Jedzac tak samo.te same ilosci przytylam 10 kg w 6mcy.Jestem zalamana.Mam 40 lat i zawsze bylo mi latwo schudnac ale teraz to tragedia,Bylam u lekarza .Wyniki sa dobre.O co chodzi? Czemu tyje?Prosze o pomoc

Witam, według informacji podanych na ulotce Paroxetine może powodować wzrost lub spadek masy ciała. Prawdopodobnie skutkom niepożądanym towarzyszą również błędy żywieniowe popełniane przez Panią – prawidłowa ilość kalorii spożywanych w ciągu dnia nie zawsze gwarantuje utrzymanie stałej masy ciała. Dużą rolę odgrywa także sposób żywienia oraz rodzaj produktów. Pierwszą podstawową zasadą jest spożywanie 5 małych objętościowo posiłków (takich, aby nie być po nich głodnym, ale też nie objedzonym), posiłki te muszą być jedzone powoli (sygnał o sytości dociera do mózgu po około 15 minutach – minimum tyle czasu powinniśmy poświęcać na każdy posiłek), zawsze należy jeść posiłek do 1 godziny po wstaniu, a kolację na 2-3 godziny przed snem. Warto zwrócić się do poradni dietetycznej po szerszą analizę Pani nawyków żywieniowych. Z pewnością efekt ten można cofnąć. Pozdrawiam.

Witam,
przy przyjmowaniu leków na depresję u pewnej grupy pacjentów następuje wzrost masy ciała. Dzieje się tak m.in przy długoterminowym stosowaniu wspominanego przez Panią leku.
Może się tak dziać, że następuje u Pani poprawa nastroju co wiąże się ze zwiększoną chęcią na jedzenie. Musiałaby Pani na prawdę zwracać baczną uwagę na rodzaj i ilość przyjmowanego pożywienia, być może to tylko wrażenie, że je Pani tyle samo. Jenak jeśli rzeczywiście tak jest proponuję zmniejszyć podać kalorii w diecie i koniecznie włączyć aktywność fizyczną. Proszę jeszcze raz porozmawiać z lekarzem prowadzącym, być może zaproponuje inne leki, które nie będą powodowały tycia.