Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego uważacie, że mam nadwagę?

Czemu mówicie, że to nadwaga?Jak liczę i nie jest!? Więc mam 160cm wzrostu i ważę 61kg i mam 12lat? I tak się oblicza? 1,60x1,60=2,56, potem wagę, czyli 61kg/2,56=23,828125, w zaokrągleniu 23,82. Aby w pełni zrozumieć sens powyższych obliczeń należy wynik dopasować do odpowiedniego przedziału (poniżej) i sprawdzić, czy nasza waga jest ok. Wynik poniżej 18 to niedowaga. 18 – 25 waga w normie. 25,01 – 30 nadwaga. 30,01 i powyżej to już otyłość. I MI WYCHODZI WAGA W NORMIE I WSZĘDZIE TAK PISZE! TO CO MI PISZECIE. ŻE MAM NADWAGĘ??? A I TO DOBRZE POLICZONE, BO WSZĘDZIE TAK PISZE! PROSZĘ O ODPOWIEDŹ!
KOBIETA, 12 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam!

BMI nie jest właściwą metodą określania stopnia nadwagi m.in. u:
- osób starszych,
- osób chorych (np. z obrzękami),
- u dzieci i młodzieży,
- u sportowców.

W przypadku osób do 18 roku życia, uzyskany wynik BMI powinno odnieść się do specjalnych siatek centylowych. W Twoim przypadku wartość  23,82 świadczy o nadwadze.

Rozumiem, że serwis po części pozwala na zachowanie anonimowości, ale będę wdzięczna za przyjęcie łagodniejszego tonu wypowiedzi.

Pozdrawiam

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy