Dlaczego uważam, że jestem za gruba?

Mam 15 lat, 165 cm i ważę 56 kg. Uważam, że mam grube uda i biodra. Wszyscy mi mówią, że jestem chuda i nie powinnam się odchudzać. Ale ja twierdze inaczej. Dużo się ruszam, codziennie mam wf i dwa razy w tygodniu chodzę na siatkówkę. Ale mimo to, wmawiam sobie, że mam grube nogi. Chciałabym jakoś wyszczuplić moje biodra i uda. Czy jest jakaś dieta , ćwiczenia?

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 20,58 i znajduje się na 50 percentylu. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest idealna i nie potrzebujesz diety odchudzającej. Twoi bliscy mają rację.
Zaburzony obraz własnego ciała to częsty problem nastolatek, dlatego nie powinnaś tak bardzo się tym przejmować. Postaraj się znaleźć inne dobre strony w swoim wyglądzie i charakterze.

Pamiętaj aby odżywiać się zdrowo. Unikaj produktów mało wartościowych - tłustych, smażonych, produktów typu fast-food, chipsów, przekąsek słonych, cukru i słodyczy, ciast, ciasteczek, produktów cukierniczych, słodzonych gazowanych napojów.

Bardzo dobrze, że jesteś aktywna. Pomoże Ci to wymodelować sylwetkę i poprawi stan zdrowia.

Pozdrawiam