Dlaczego w ciąży pojawiły się problemy z oddychaniem?

Witam. Jestem w 25 t.c. Od paru dni źle mi się oddycha (nawet po lekkim wysiłku) ale wg lekarza nie ma to nic wspólnego z astmą na którą choruję. Dzisiaj na wizycie miałam mierzone ciśnienie, lekarz powiedział, że tętno jest trochę za wysokie i przepisał Isoptin 40, mam kontrolować sobie ciśnienie dwa razy dziennie. W ciągu dnia odczułam ból w podbrzuszu podobny do tego przy okresie. Zauważyłam również niewielką delikatną plamkę na bieliźnie. Czy te objawy mogą o czymś świadczyć i czy mogą się ze sobą jakoś łączyć?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Prawdopodobnie się nie łącza. Gdyby nasilał się ból brzucha, bądź zwiększone plamienia lub krwawienia to radziłbym skonsultowanie się z ginekologiem. Pozdrawiam.