Dlaczego w nocy nie mogłam złapać oddechu?

Witam, przytrafiła mi się dziś bardzo dziwna dla mnie sytuacja. W nocy, w trakcie snu nagle zaczęłam się dusić i czułam się tak jakbym się czymś dużym zadławiła. Nie mogłam złapać oddechu. Obudziłam się i wstałam i już gardło wydawało taki dźwięk takiego skrzypienia i nagle puściło. Przez cały dzień odczuwam ból gardła i klatki piersiowej. Do jakiego lekarza powinnam się udać?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Niepokój o stan swojego zdrowia jest jak najbardziej zrozumiały. Przede wszystkim należałoby odnaleźć przyczyny takiej dolegliwości, aby móc rozpocząć właściwe leczenie i poprawić również komfort życia.

W pierwszej kolejności zalecamy Pani stacjonarną konsultację z lekarzem internistą lub pulmonologiem. Należałoby wykonać rtg klatki piersiowej, a także pełną morfologię krwi wraz z CRP, poziomem d-dimerów, magnezu, wapnia, potasu i sodu. Wstępna diagnostyka powinna wykluczyć poważniejsze schorzenia.

Istnieje przypuszczenie, że taka przypadłość mogłaby być spowodowana podłożem psychogennym i emocjonalnym. Stany lękowe mogły nasilić taką dolegliwość związaną z problemami z oddychaniem oraz dusznościami.

Lekarz specjalista powinien również wyeliminować taką możliwość w przypadku braku stwierdzenia chorób somatycznych.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-oddychaniem-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.