Dlaczego w wieku 22 lat nie mam dziewczyny?

Witam, Nazywam się Arek. Mam 22 lata. Problem mój polega na tym, że nigdy nie miałem dziewczyny. Czuję się samotny. Jesteś dość przystojny, w miarę wysoki, sylwetka atletyczna. Widzę czasami kobiety przechodzące koło mnie, które się uśmiechają... W towarzystwie jestem duszą towarzystwa, lecz w stosunku obcych kobiet jestem dość wstydliwy. Nie chce być samotny w życiu, boję się również zranienia przez kobietę. Czekam na odp. Pozdrawiam :-)

Witam
Przyczyną Pana problemów z nawiązaniem relacji jest zapewne
niska samoocena oraz lęk przed byciem odrzuconym.
Bardzo często przykre doświadczenia z przeszłości uniemożliwiają nam
otwarcie się na drugą osobę i wpuszczenie jej do swojego życia.
Mogą to być poprzednie nieudane związki, rozwód rodziców,
toksyczna relacja z którymś z rodziców, brak wsparcia ze strony bliskich,
nadużycia seksualne, molestowanie, doznane zdrady i upokorzenia,
niska samoocena i wiele innych.
Podstawą zdrowych relacji jest zaakceptowanie siebie
ze wszystkim niedoskonałościami.
Następnym krokiem jest okazywanie innym tego, co sami
chcielibyśmy otrzymać np. zrozumienie, szacunek, akceptacja…
Jeżeli jednak od dawna, mimo pragnienia bycia w intymnej relacji
odczuwa Pan lęk przed zaangażowaniem się, przed zranieniem,
to warto skorzystać z pomocy psychologa.
Terapeuta dotrze do źródeł Pana dolegliwości i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, zachęcam do omówienia panem dylematów z psychologiem, który wskaże możliwe drogi postępowania. Udział w warsztatach, grupie rozwojowej może okazać się pomocny. Pozdrawiam.

Witam!

Nawiązując do Pańskiego opisu istotne jest porównanie co sprawia, że w towarzystwie zachowuje się Pan swobodnie, natomiast w obecności obcych kobiet pojawia się zawstydzenie. Spotkanie z psychologiem, psychoterapeutą lub warsztaty grupowe dotyczące np. zdolności interpersonalnych mogą pomóc w walce z nieśmiałością.

Pozdrawiam!