Dlaczego waga rośnie, skoro ja mniej jem?

Witam, mam pytanie, od 20 dni jestem na diecie (głodówka lub maksymalnie 200 kcal dziennie) i schudłam ponad 6 kg. Wczoraj było 66,5 kg i wieczorem zjadłam tylko gotowaną marchewkę, maks. 50 kcal i dzisiaj jest prawie 67 kg!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Warto, abyś pomyślała o prawdziwej diecie, która przyniesie efekty, niż o głodówce. Ilość kalorii jaką dostarczasz swojemu organizmowi nie powoduje, że chudniesz. Przecież naturalną reakcją organizmu na brak pokarmu jest spadek masy ciała. Ale już dostarczenie małej liczby pokarmu sprawia, że waga zaczyna rosnąć zamiast spadać. I tak jest w Twoim przypadku.
Proponowałabym, abyś zmieniła dietę na bardziej zdrowszą dla Ciebie i włączyła aktywność fizyczną, na którą teraz zapewne nie masz siły. Wówczas osiągniesz lepsze i trwalsze efekty.
Pozdrawiam