Dlaczego waga stanęła w miejscu?

Witam, Jestem 19 letnią kobietą. Mam 165 cm wzrostu i obecnie ważę 62 kg. Od dwóch miesięcy jestem na diecie i schudłam 8 kg. Chciałabym jeszcze 4 kg. Jednak od około tygodnia waga stoi w miejscu, pomimo że nic nie zmieniłam w swojej diecie. Jem 4 posiłki dziennie. Na czczo piję sok z grejpfruta lub przegotowaną wodę z cytryną. Potem jem śniadanie, na które najczęściej składa się jogurt naturalny z otrębami, zarodkami pszennymi, łyżeczką słonecznika (wiem, że jest kaloryczny) i do tego jakiś owoc, np. jabłko, nektarynka, banan lub suszone morele lub płatki jęczmienne (lub owsiane) na chudym mleku. Na obiad wybieram kasze gryczana, jaglana, jeczmienna lub razowy makaron. Do tego warzywa. Na kolację zwykle jem bułkę żytnią ze świeżym pomidorem, papryką i chudym twarogiem lub gotowanym jajkiem. Nie później niż o 18. W ciągu dnia wypijam ok. 1,3 litra wody mineralnej, dwie szklanki zielonej herbaty, szklanka soku ze świeżo wyciśniętych warzyw, owoców (marchewka, jabłko, pomidor). Czasem między posiłkami podgryzam plasterek świeżego buraka czerwonego. Nie piję alkoholu. Codziennie również zażywam tran. Wykonuje różne ćwiczenia fizyczne, ok. 30 - 60 minut co drugi dzień. Codziennie chodzę na długie spacery. Dlaczego dalej nie chudnę? Dodam, że czuję się bardzo dobrze, nie miewam omdleń, mam bardzo dobre wyniki krwi (oddaję ją regularnie). Jestem wegetarianką.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

W chwili obecnej Pani masa ciała przyjęła wartość prawidłową, z tego też względu odradzałabym odchudzanie. W związku z tym, iż dodatkowo jest Pani dawcą krwi (jeśli dobrze zrozumiałam Pani wypowiedź) - dieta niskokaloryczna tym bardziej nie byłaby wskazana. Proszę zwrócić uwagę na podaż żelaza z dietą. Może Pani zajrzeć do odpowiedzi na pytanie związane z zawartością żelaza w poszczególnych produktach i czynnikami wpływającymi na jego wchłanianie.
Warto również zapoznać się z Piramidą IŻŻ dla osób dorosłych.

Odnośnie wspomnianego przez Panią zastoju masy ciała - to normalne i fizjologiczne, iż w czasie stosowania diety odchudzającej organizm "zwalnia" obroty, obniża się przemiana materii i coraz trudniej o dalszy ubytek kg. Niemniej dieta nie jest już Pani potrzebna.

O wiele korzystniej będzie jeśli skupi się Pani na aktywności fizycznej i kształtowaniu ciała za pomocą ćwiczeń.
Zapraszam na www.abccwiczenia.pl. Warto również wprowadzić dodatkowy posiłek - II śniadanie w formie lekkiej kanapki lub owocu/warzyw, tak by przerwy między poszczególnymi z nich, nie były zbyt długie.

Nie napisała Pani jaki rodzaj wegetarianizmu stał się Pani sposobem odżywiania, niemniej dobrze jest uwzglednić od czasu do czasu porcję mięsa (dobre źródło żelaza), czy ryby.

Pozdrawiam