Dlaczego więcej tyję niż chudnę?

Cześć mam na imię Karolina, mam 21lat i wielki problem z wagą przy wzroście 165. Moja waga wynosi 93kg, lekarze jak miałam 17 lat wykryli u mnie PCO, ale nic z tym nie robią, co swoją drogą też mnie martwi. Stosowałam diety nisko kaloryczne, które nic nie dawały, chudłam 1kg, a następnie tyłam 4 kg. Jestem dosyć aktywna fizycznie, ćwiczę ok 2h dziennie, jem stosunkowo mało, ale często. U mnie w rodzinie są przypadki zawałów serca, wylewów, cukrzycy no i otyłości. Proszę o pomoc, bo naprawdę nie wiem co mogłabym zrobić. Źle czuję się przy swojej wadze, a przede wszystkim boję się o swoje zdrowie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,

Prosiłabym Panią o udanie się do innego lekarza i to czym prędzej.
Tu chodzi o Pani zdrowie oraz o to, czy będzie Pani mogła zostać matką.
Powinna Pani zostać objęta opieką ginekologiczno-endokrynologiczną.
Warto także wykonać badania w kierunku zaburzeń np. hormonów tarczycy.

W przypadku PCOS znaczenie mają węglowodany złożone (zawarte w brązowym ryżu, gruboziarnistych kaszach, pieczywie pełnoziarnistym, makaronie razowym, warzywach).
Z diety powinno się wykluczyć produkty zawierające cukry łatwo przyswajalne: cukier, miód, dżemy, ciasta, ciastka, czekolady i inne łakocie.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

 Warto zwiększyć aktywność fizyczną.
Może poprawić wrażliwość komórek na insulinę.

Pozdrawiam