Dlaczego włosy nie odrastają po wypadnięciu?

Mam 18 lat. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że intensywnie wypadają mi włosy. Zawsze, gdy zaczynały mi wypadać, spryskiwałam włosy i miałam 2 szampony. Teraz niestety już nic mi nie pomaga, a włosy wypadają tak samo jak wypadały, nawet te najkrótsze i na dodatek nie widzę, żadnych nowych włosów. Dołączyłam nawet do tego tabletki wzmacniające i przepisane krople na skórę. Z mojej grzywki już praktycznie nic nie zostało, a na głowie są widoczne rowki, gdzie nie ma włosów. Czytałam, że może być to spowodowane stresem, a jakieś 2-3 miesiące temu miałam egzaminy na prawo jazdy, była to dla mnie bardzo duża trauma. Ostatnio nawet dwa razy skracałam włosy, ale nawet to nie przyniosło skutku. Mojej mamie także wypadały włosy. Mojemu tacie też wypadają, a moja siostra ma trzy razy tyle włosów na głowie co ja. Nie mam pojęcia jak mogę im jeszcze pomóc? Boję się, że powoli będę musiała zacząć zbierać pieniądze na perukę.

Zamiast zbierać pieniądze na perukę- zapraszam do odwiedzenia dermatologa w pierwszej kolejności... :)
Należy wykonać badania dodatkowe, które pomogą w ustaleniu przyczyny nadmiernego wypadania włosów. Poza tym lekarz dobierze odpowiednie preparaty do stosowania na skórę głowy, co "przytrzyma" włosy już istniejące i spowoduje nasilony odrost kolejnych włosów...

Stres mógł mieć wpływ na to co Pani opisuje.