Dlaczego wrasta mi paznokieć?

Witam. Kilkanaście lat temu mialam zabieg u chirurga - usuwanie wzrastającej części paznokcia u stopy. O duży palec chodzi. Teraz problem powrócił. Tzn od dobrego roku meczy mnie ból. Dwa dni temu sama w domu nożyczkami wycielam sobie fragment wrastającego paznokcia. Tak mnie bolalo, musialam bo nie mialam możliwość pojsc do lekarza. Może zbyt głęboko nacięcie zrobiłam i coś tam naruszylam bo boli mnie pelec w tym miejscu gdzie to wycielam. A ból dziwnie promieniuje do nogi? Sama nie wiem. Takie mrowienie odczuwam. Jakby do uda. Czy mogą Państwo coś poradzić? Jakieś sposoby domowe - cokolwiek? Jestem za granicą nie mogę pojsc do mojego lekarza teraz. Ropy nie widzę. Jest gorący i czerwony ale to nie ten ból sprzed wycięcia. Dziękuję za wszystkie porady. Z góry dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wskazana jest w tym przypadku wizyta u chirurga i wykonanie przez niego zabiegu.