Dlaczego wstydzę się ludzi?

Co robic gdy jestem dorosla kobieta a wstydze sie ludzi wiekszych zbiorowisk ze sie patrza na mnie nie umiem sie zachowac mam male dziecko wstydze sie ze bedzie plakac a wtedy wszys.beda na mnie patrzec mam ladne ubrania ale gdy sa zbyt ladne nie ubiore bo nie chce zwracac uwagi nawet nie rozpuszcze wlosow choc mam dlugie wcia chodze w kucyku nie lubie swojego ciala nie potrafie sie przelamac nawet gdy wiem ze sa inwalidzi a sie nie wstydza nic na mnie nie dziala

Witam
Źródłem Pani frustracji i dyskomfortu jest
zapewne Pani niska samoocena
i przykre doświadczenia z przeszłości.
Bardzo często bolesne doświadczenia
z przeszłości uniemożliwiają nam
otwarcie się na innych ludzi.
Nieadekwatna samoocena , nadmierny
samokrytycyzm , brak wiary w swoje możliwości,
mogą mieć niezwykle negatywny wpływ
na wszystkie obszary funkcjonowania człowieka.
Unikanie bliskich więzi z ludźmi z powodu
trudności w nawiązywaniu kontaktów
emocjonalnych sprawia, że nie potrafi
Pani cieszyć się życiem.
W ten sposób, zamiast realizować swoje
marzenia, tworzy Pani w umyśle wypaczony
obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską
samoocenę i poczucie przygnębienia.
Warunkiem stabilnej samooceny jest umiejętność
obdarzania siebie bezwarunkową miłością,
czyli akceptowania siebie taką, jaką się jest.
Z Pani opisu wynika, że ma Pani trudności
z akceptacją własnej osoby.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Zachęcam Panią do psychoterapii, podczas
której leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam.
Szanowna Pani, trudno jest odpowiedzieć na podstawie kilku zdań na pytanie, czemu ma Pani poczucie wstydu. Rozumiem, że bardzo to Pani utrudnia kontakty z ludźmi i wpływa na jakość Pani życia.
Proponuję, aby udała się Pani do psychoterapeuty i rozpoczęła terapię, która pozwoli Pani zrozumieć źródło swoich kłopotów i pozwoli zmienić sposób myślenia o sobie, relacjach z innymi ludźmi, tak aby mogła Pani żyć bez poczucia wstydu, czerpiąc radość z bycia wśród ludzi.

Pozdrawiam.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.

Witam serdecznie,

Pisze Pani o złym samopoczuciu wśród ludzi i obawach, które się pojawiają przed wyjściem z domu: ktoś będzie patrzył, oceniał, będę się wstydzić.
To, o czym Pani mówi jest trudne, ponieważ unika Pani wielu sytuacji, które na ogół wydają się być normalne, ale dla Pani są przerażające. To kwestia lęku przed utratą kontroli wśród ludzi. Pojawia się tutaj również niskie poczucie wartości. Czy pamięta Pani, czy kiedyś było inaczej? Jeżeli tak, to co się stało, że zaczęła Pani czuć się w taki a nie inny sposób?
Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa/psychoterapeuty. Na początek proponuję konsultację, aby dowiedzieć się, co się dzieje.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Szanowna Pani,

życzliwie zachęcam do podjęcia psychoterapii, dzięki której będzie miała Pani możliwość uzyskania odpowiedzi skąd się biorą takie zachowania. Najczęściej przyczyny upatruje się w niskiej samoocenie oraz niemożności zaakceptowania się taką, jaką Pani jest, ale nie tylko oczywiście. Na szczęście można sobie z tym poradzić, bo możliwa jest transformacja Pani samopoczucia i zachowania i uświadomienie sobie, że jest Pani wyjątkowa.

Proszę podjąć regularną psychoterapię w Pani miejscu zamieszkania lub zapraszam do kontaktu ze mną. Pracuję także przez Skype, a także udzielam konsultacji telefonicznie.

Pozdrawiam serdecznie!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl