Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego wydaje mi się, że partner mnie zdradza?

Witam . Mam problem z którym sobie nie daje rady. Mianowicie mój chłopak zaczął pracować (od 7-20) czasami kończy szybciej,jak wraca z pracy dzwoni pyta co u mnie ,a jak jest już w domu napisze ze idzie jesc i odpoczywać ,wiem że jest zmeczony ,ale mamy bardzo słaby kontakt i czasami mam rozne mysli ,ze mnie zdradza ,ze ma kogos innego dlatego malo pisze albo pisze do innej . U nas ogolnie jest źle w zwiazku od jakiegos czasu ,moj chlopak nie lubi rozmawiac o problemach wtedy sie zloscico robic?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Kompleksy, które prowadzą do depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie znaczenie dla rozwoju depresji mają kompleksy.

Najskuteczniejszym sposobem dowiedzenia się, co się dzieje, jest rozmowa. Dlatego zachęcam panią do szczerego przedstawienia swoich wątpliwości i obaw chłopakowi. Przydałoby się też porozmawiać o pani oczekiwaniach dotyczących związku, o tym, jak pani widzi wasza codzienność - to pomoże sprawdzić, czy wasze wizje życia się pokrywają i co wasz łączy.

Elżbieta Grabarczyk
Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

0

Witam,

Myślę, że warto rozmawiać o swoich odczuciach z chłopakiem. Nie napisała Pani dlaczego od pewnego czasu, jest między Wami źle, ale dłużnej trwająca taka "nieprzegadana" sytuacja może wzmacniać Pani poczucie oddalenia, podejrzenia, które mogą zostać przerwane właśnie dzięki rozmowie.

Z życzeniami owocnej pracy nad komunikacją,
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0

Witam serdecznie,

To musi być bardzo trudne być w związku, gdzie od dłuższego czasu się nie układa. Ponadto pojawiły się obawy odnośnie wierności partnera - może wynikają one z ostatnich trudności w Waszym związku? Niestety podała Pani za mało szczegółów, abym mogła dokładniej pomóc.
Zachęcam do szczerej rozmowy z chłopakiem. Pomimo jego nastawienia, zachęcam by zrobiła to Pani dla siebie.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy