Dlaczego wyniki krzywej cukrowej się pogorszyły?

Witam. Jestem w ciąży. Lekarka w 12 tygodniu zleciła mi badanie krzywej cukrowej. Wynik na czczo wyszedł 92. Dostałam skierowanie do diabetologa. Po wizycie zakupiłam glukometr i wprowadziłam dietę. Wyniki na czczo się poprawiły i wynoszą od 82 do 90. Teraz jestem w 24 tygodniu ciąży i odebrałam wyniki drugiej krzywej cukrowej. Wynik mnie zszokował:102:( Jak to jest że jak mierzę sama w domu to wyniki mam do 90 a tutaj nagle 102. Grozi mi branie insuliny, bo pani ginekolog twierdzi, że nie mogę się sugerować wynikami glukometru. Proszę o poradę

szanowna Pani, badanie glukometrem jest mniej czułe niż test OGTT, wynik tak zwanej krzywej cukrowej jest wiążący