Dlaczego wypadają mi włosy i mam problem z cerą?

MAM PROBLEMY Z CERĄ, WYPADAJĄ MI WŁOSY I NIEREGULARNE MIESIĄCZKI. WYNIKI BADAŃ: TSH 2,06 NORMA 0,47-3,41 PROLAKTYNA 26,61 NORMA 5,18-26,53 TESTOSTERON 60,83 NORMA 14,10-49,00 PROGESTERON 10,90 NORMA <10,26 KORTYZOL 410,6 NORMA 97,0-506,0 PROSZĘ O INFORMACJĘ CO TO MOŻE BYĆ. MAM 18 LAT.

Już same objawy mogą wskazywać na zaburzenia hormonalne i w tym kierunku należałoby prowadzić diagnostykę. Dziękuję za przesłane wyniki nadań. Na ich podstawie podejrzewam u Pani zespół hiperandrogenowy, czyli zespół objawów wynikających z podwyższonego poziomu hormonów androgenowych. Wymaga Pani dalszej diagnostyki i laboratoryjnej i obrazowej (USG) w celu określenia kierunku terapii. Wczesna diagnostyka i wdrożenie leczenia jest tu też istotna.