Dlaczego występuje u dziecka gorączka po usunięciu migdała?

We wtorek mój 2 letni synek miał wycięty 3 migdał i podcinane migdałki podniebienne. Dziś sobota czwarty dzień po zabiegu a on cały czas gorączkuje, nie może zbytnio połykać więc malo je i pije. Bylismy u pediatry i powiedziala ze gardło to jedna rana. Bialy nalot dopiero zaczyna sie robic. To normalne czy jest cos nie tak?

witam gorączka może występować, jeśli jednak będzie się dłużej utrzymywać to potrzebna będzie jeszcze jedna wizyta u pediatry