Dlaczego z odbytu pojawia się śluz?

Witam, mam 24 lata i do połowy listopada czuje się źle. Główne objawy mam ze strony układu pokarmowego. Najpierw ból odbytu i parcie na stolec, które obecnie minęły, pozostał jeden objaw - bezbarwny, galaretowaty śluz w kale i z odbytu. Nie zauważam trwałej zmiany kształtu czy wielkości stolca, a także koloru ale zauważyłam dużo niestrawionych resztek pokarmu. Ponad to pobolewa mnie brzuch w różnych miejscach, jest to ból kłujący, od czasu do czasu, podobnie kłujący ból żołądka pojawia się czasem, bez wyraźnego związku z posiłkiem. Często mi się też odbija i mam uczucie "czegoś" w przełyku. Często bolą mnie plecy po prawej stronie, w odcinku piersiowym. Robiłam badania krwi, nie mam anemii, CRP w normie, oznaczałam także, że strachu, CEA i CA 19-9, ale wyszły w normie. Umówiłam się na gastroskopię i kolonoskopię. Co może mi dolegać? Nie pale, nie pije alkoholu, w rodzinie brak historii nowotworów żołądka, ale mam otyłość. Proszę głównie o informację czy coś wskazuję na raka, bo bardzo bardzo tego się obawiam.

Dzień dobry,

na wstępie najważniejsze aby zachować spokój gdyż lęk wzmaga dolegliwości przewodu pokarmowego i nie tylko jego.

Prawidłowo, że ma Pani ustalony termin na diagnostykę gastroskopii oraz kolonoskopii która wykluczy lub potwierdzi zmiany o charakterze nowotworu chociaż badania laboratoryjnie wykluczają zmian nowotworowych

Wskazane było by wykonanie badania kał na utajoną krew, przed pobraniem próbki proszę zapoznać się z informacją czego należy unikać w trakcie jedzenia przed pobraniem próbki.

Proszę spokojnie poczekać na diagnostykę którą ma Pani ustaloną.

Pozdrawiam