Dlaczego ząb znowu boli po leczeniu kanałowym?

Miałam leczenie kanałowe zęba. Po 5 latach ząb się odezwał, mocno boląc. Dodatkowo na dziąśle pojawiło się niepokojące zgrubienie. Okazało się, że mój ząb posiada 4 kanały, zamiast 3. Zostałam skierowana na leczenie mikroskopowe. Już po pierwszym spotkaniu, ząb przestał boleć, a zgrubienie zaczęło znikać. Po dwóch dawkach lekarstwa, w chwili gdy miało dojść do lakowania zęba, ten znowu się odezwał. Dostałam po raz trzeci dawkę lekarstwa. Ząb zaczyna znowu boleć jak na początku, na dziąśle znowu pojawia się zgrubienie. Co może być przyczyną takiego odwrotu sprawy?

Witam,
Pani opis jest bardzo nie jasny, pojawia się wiele mylących pojęć ( np lakowanie to zabieg profilaktyczny stosowany do zabezpieczenia bruzd głównie u dzieci, nie związany z leczeniem endodontycznym). Możliwości powikłań jest wile w przypadku leczenia endodontycznego, a jeszcze więcej przy ponownym leczeniu tzw re-endo. Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym na pewno odpowie na wszystkie niepokojące Panię pytania.
Pozdrawiam