Dlaczego ząb zrobił się bardzo wrażliwy?

Witam, Mam problem z dolnia prawa 6-stka. Zab kiedys bolal, byl leczony, nie bylo problemow i nagle po paru latach zrobil sie bardzo wrazliwy na temperature, zwlaszcza na niska, choc przy garacym jedzeniu tez czuje dyskomfort. Nawet podczas zimy towarzyszy mi nieprzyjemne uczucie i bol zeba. Bylam u 2 dentystow, ktorzy potwierdzili, ze plomba jest zalozona szczelnie. Zwyklo towarzyszyc mi krwawienie dziasla, ale ustalo po stosowaniu specjalnej pasty. Nadwrazliwosc niestety nie. Pomocy

Należy zastosować fluoryzację lub polakierować zęba żeby wykluczyć nadwrażliwość. Wypełnienie które ma kilka lat ( ok 6) może być już nieszczelne , gdyż połączenie ulega zużyciu czego nie widać gołym okiem .